Background

Blog & Haberler

title

Dijital dönüşüm, dijital veri kavramları

Dijital Dönüşüm: Şirketlerin, dijital teknolojiler ile entegrasyonunun sağlaması, yeni iş modellerinin yaratılmasıdır.
Dijital Veri : Organizasyon içerisinde yaratılan tüm verinin dijital olarak oluşturulmasıdır.

title

OPC UA - Sinumerik veri alış verişi

OPC (Open Platform Communications) endüstride veri haberleşmesi üzerine yayınlanan bir dizi standart ve şartnamenin adıdır. 1996 yılında OLE for Process Control adı altında bâzı endüstriyel cihaz üreticilerinin öncülüğünde endüstride veri haberleşmesi üzerine ilk standart yayınlanmıştır.

title

Retrofit: Makina ve otomasyon sistemlerinin yenilenmesi

Mevcut PLC ler ve sürücüler yenilendi. KAsnaklarda revizyonlar yapıldı. Makine hattı Hız 4-6 M/S DEN 20 M/S ye çıkartıldı.Tel kopmalar tamamen ortadan kalktı.Tel kopma problemini minimuma düşürüyoruz.. Böylece enerji ve üretim maliyetini düşürmüş oluyorsunuz ayrıca konforlu bir üretim yapmanıza yardımcı oluyoruz.

title

Endüstri 4.0 telaşında insanın geleceği !

Buhar, elektrik ve bilgisayardan oluşan 3 adımlı sanayi devrimlerini, internet ve otomasyonun devreye girmesiyle dördüncü sanayi devrimi olan Endüstri 4.0 takip etmektedir.

title

Endüstri4.0 : Nereden, Nasıl Başlamalı?

Endüstri 4.0 ne olduğunu ya da ne olmadığını öğrenin ve çalışanlarınız da Öğrenmesini sağlayın. Amaç çok önemli, yeni pazarlara açılmak mı? Üretimi zenginleştirmek mi? pazarlama gücümü? Risk azaltmak için kolay süreçlerden başlayın. Herşeyden önemlisi iyi bir partner firma yanınıza alın.HErkes herişi iyi yapamaz.

title

Endüstri4.0 : KİMİNLE Başlamalı?

Son zamanlarda ülkemizde belli kısımlar dışında çok tartışılmasa da tam bir Endüstri 4.0 rüzgarı esiyor. Dev şirketler pazarda ayakta kalabilmek ve rekabet gücünü koruyabilmek adına Endüstri 4.0'a yatırım yapıyor. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dönüşümünü tamamlayanlar ise çoktan avantajlarını yaşamaya başladı bile.